Yazım Kılavuzu


Instruction
Ads by Google

Başarı için ipuçları:


  1. Resimdeki gibi parmak uçlarınızı mavi tuşlara yerleştirin. Klavye kullanımı için temel pozisyon budur. Bu pozisyonu klavyeye bakmadan bile bulabilirsiniz. F ve J tuşlarındaki çıkıntıları hissedin ve "işaret" parmaklarınızı bu tuşlara koyun.
  2. Buradan tüm tuşlara ulaşmak kolaydır. Örnek olarak "D" tuşundaki parmak "E" ve "C" için kullanılır. "F" üzerindeki parmak "R-T-G-B"ye ve "V"ye de ulaşabilir.
  3. Yazmayı öğrenirken, aşağıdaki metin kutusuna bakarak hangi parmağı kullanmanız gerektiğine bakın. Yanlış yapmaktan korkmayın - yaparsanız, size hangi parmağı kullanmanız gerektiğini göstereceğiz.
  4. Acemiler; ilk olarak sadece harfleri yazmayı öğreneceksiniz. 15. derse geldiğinizde anlamı olan kelimeler ve cümleler yazmaya başlayacaksınız.
  5. Anlamı olan cümlelerle alıştırma yapmak yazımda başarılı olmak için çok önemlidir! 15. dersten sonra herhangi bir internet sitesinden ya da dosyadan metin kopyalayarak kolayca kendi metninizi oluşturabilirsiniz. Metin beyaz metin kutusuna yapıştırılmalıdır (mouseunuzun sağ tuşuna basarak metni kopyalayabilir ve yapıştırabilirsiniz).
  6. İsabet ve hız iyi; iyi yazıcının iki önemli ölçüsüdür. Hızınızı alıştırmalardan sonra periyodik olarak ölçmek yardımcı olacaktır.
Ads by Google